Artiklid

Akzo Nobel ühines Kliimagrupi (Climate Group) RE100 ehk 100% taastuvenergia initsiatiiviga

20.07.2017

AkzoNobel on suuruselt teine elektritarbija, kes liitus RE100-ga pärast Walmarti, tarbides aastas umbes 16 TWh. Madalmaade värvide ja kattematerjalide ettevõtte eesmärk on olla süsinikdioksiidivaba ja kasutada 2050. aastaks 100% taastuvenergiat - nii soojusenergiat kui ka elektrit.

Praeguseks on initsiatiiviga liitunud juba 100 multinatsionaalset ettevõtet ning koos luuakse vajadus umbes sellise koguse taastuvenergia järele nagu on tarvis terve Poola riigi varustamiseks energiaga. 

Vaata initsiatiivi ning sellega liitunud ettevõtete kohta täpsemalt SIIT

Terviseametile valiti uus juht

18.07.2017

Allikas: Postimees

Triin Ärm

Sotsiaalministeeriumi teatel kinnitas tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski terviseameti peadirektoriks Merike Jürilo, kes asub ametisse 22. augustist.

Merike Jürilo on omandanud magistrikraadi Tallinna Tehnikaülikoolis haldusjuhtimise erialal. Alates 2014. aastast töötab ta politsei- ja piirivalveameti juhtimisarvestuse ja planeerimise büroo juhatajana. Jürilo on töötanud politsei- ja piirivalve ametis ning enne seda kodakondsus- ja migratsiooniametis alates 1999. aastast, aastatel 2007-2014 peadirektori asetäitjana.

Loe edasi...

Tarbijakaitseameti juhendmaterjalidest ettevõtjatele

31.05.2017

Edastame Tarbijakaitseameti teavituse:

Hea ettevõtja,

Tarbijakaitseamet on täiendanud ja korrastanud oma juhendmaterjale ning meelespea infolehti. Kui enamikes materjalides on põhisisu muutused olnud minimaalsed, seoses 2016 aastal toimunud tarbijakaitseseaduse ja tarbijakaitseameti asukoha muudatustega, siis suuremaid muudatusi leiate järgnevates juhendites:
1. Juhend e-kaubandusega tegelevale ettevõtjale Lisa 1 „Kosmeetikatoodete müük“, lisatud punktid 4.10; 6.3.
2. Juhend müüginõuete täitmise kohta soodusmüükidel, täiendatud infoga kampaania kaupade müügist kampaania lõppemisel.
3. Juhend pretensiooni esitamine ja garantii ning kaebuse lahendamine, täiendatud vastavalt tarbijakaitseseaduse 01.03.2016 jõustunud muudatustele ja lisatud tarbija pretensiooni näidis.
4. Juhend ausate kaubandustavade järgimiseks telekommunikatsiooni sektori reklaamides, täiendatud mõisteid punktis 3.1, lisatud punkt 3.2.11; 3.3.8; 9.2.

Kõik juhendid ja meelespead on leitavad Tarbijakaitseameti kodulehel.

Kemikaalide-alane maailma tippkohtumine

31.05.2017

Teadus, tööstus ja ühiskond inspireerimas tulevikku

Maailm muutub, tuues kaasa erinevaid ühiskondlikke väljakutseid ja luues uusi võimalusi. Piirid kaovad ja keemiatööstus, mille rakendused aitavad kujundada ja panustada peaaegu kõigis majanduse valdkondades, peab töötama koos külgnevate tööstustega, et pakkuda lahendusi ühiskonna hüvanguks.

Tippkohtumine toimbu 4-5 oktoober Barcelonas ning teiste seas esineb ettekandega ka CEFIC peadirektor Marco Mensink. 

Tippkohtumisel keskendutakse järgmistele teemadele: energia, vesi ja õhk, toit, tervis, ressursitõhusus ja digitaliseerumine - need koos moodustavad suurimaid väljakutseid ühiskonnas.

Vaata täpsemalt SIIT

Viimase piirini viidud ettevõtlusliidud: valitsuse poliitiline kultuur ei kannata kriitikat (ÄL; 15.05.17)

15.05.2017

Allikas: Ärileht

Ettevõtlusorganisatsioonid on mures valitsuse maksualase õigusloome kvaliteedi ja poliitilise kultuuri halvenemise pärast, kirjutasid Eesti Tööandjate Keskliit ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ühises pöördumises riigikogu esimehele Eiki Nestorile.
Eriti tõsiseks rikkumiseks peavad ettevõtlusorganisatsioonid aga panditulumaksu eelnõud, millega soovitakse uus maks kehtestada pool aastat tagasiulatuvalt.

„On mõistetav, et valitsuse vahetumisel muutub ka maksupoliitika, ent praegused muudatused on tehtud kiirustades ja läbimõtlemata, need vähendavad ettevõtjate kindlustunnet, investeerimisvalmidust ja Eesti ettevõtluskeskkonna atraktiivsust. Vägisi jääb mulje, et õigusriigi põhimõte ja maksuseadused valitsusele ei kehti," ütles Tööandjate juhataja Toomas Tamsar.

Kaubanduskoja juhi Maits Paltsi sõnul ei kannata maksualase õigusloome kvaliteet ja valitsuse poliitiline kultuur kriitikat. Mitme eelnõu puhul jääb ebaselgeks, miks on muudatusi üldse vaja või puuduvad veenvad tõendid, et tehtavad muudatused aitab soovitud eesmärke täita.

Loe edasi...


Lehekülg 1 / 41