Cefic aruanne: Digitaalsed tehnoloogiad Euroopa keemiatööstuse jätkusuutlikkuse tagamiseks

Pexels

CEFIC avaldas äsja koostöös Arthur D. Little'iga murrangulise aruande pealkirjaga "Digitaalsed tehnoloogiad Euroopa keemiatööstuse jätkusuutlikkuse tagamiseks". See on esimene Ceficu aruanne digitaliseerimise rolli kohta keemiatööstuses.
 
Digitaliseerimisel on võime transformeerida Euroopa keemiatööstust, muutes selle sektori lahendused revolutsiooniliseks, võimaldades ringset ja jätkusuutlikumat majandust kooskõlas ELi rohelise kokkuleppe eesmärkidega. Seda põnevat potentsiaali tõstetakse esile uues aruandes, milles kirjeldatakse üksikasjalikult, kuidas sellised tehnoloogiad nagu tehisintellekt, suurandmed, asjade internet, digitaalsed kaksikud, robootika, virtuaalne/liitreaalsus ja plokiahel võivad tööstuse ümberkujundamist kiirendada.
 
Uuringute kohaselt võivad digitehnoloogiad anda suurima panuse viies prioriteetses valdkonnas nii suurtes kui ka väikestes EL-i ettevõtetes:

(1) protsesside kavandamine ja tootmine kliima ja ringluseesmärkide saavutamiseks,

(2) kestlikkuse hindamine,

(3) võimaldavad materjalid ja kemikaalide ringlus kasutades jälgimise ja jälgitavuse lahendusi,

(4) jätkusuutlikk tootedisain ning

(5) ohutu ja tõhus logistika ja levitamine.
 
Aruandes tuuakse välja ka mitmed väljakutsed, millega tuleb tegeleda, et digitaaltehnoloogiate potentsiaal täielikult ära kasutada. Nende hulka kuuluvad tehnoloogilised väljakutsed, nagu andmete kättesaadavus, koostalitlusvõime, standardimine ja küberjulgeolek, aga ka ettevõtete vastumeelsus andmete jagamisel, finantskulud, korralduslikud probleemid ja digitaalsete oskuste nappus tööjõus. Mõne sellise kitsaskoha lahendamiseks on vaja tihedamat koostööd ELi institutsioonide ja keemiatööstuse vahel.
 
Aruandele pääsete juurde, klõpsates sellel lingil.