ECHA käivitas uue kemikaalide andmebaasi: ECHA CHEM

ECHA

ECHA CHEM on uus lahendus kemikaalide kohta teabe avaldamiseks. Esimene etapp, mis on nüüd saadaval, sisaldab teavet kõigi REACH-registreeringute kohta – ja järgmistes eteppides lisandub täiendavat teavet.

ECHA haldab Euroopa Liidu (EL) suurimat kemikaalide andmebaasi, mis ühendab tööstuse esitatud andmed ELi regulatiivsete protsesside käigus saadud teabega. ECHA CHEM on uus lahendus, et jagada avalikkusega ameti poolt hallatavat ja üha kasvavat teavet.

ECHA CHEM-i esimesest versioonist leiate teavet enam kui 100 000 REACH-registreeringu kohta, mille ettevõtted on ECHA-le esitanud. Selle aasta lõpus täiendatakse andmebaasi ümberkujundatud klassifitseerimise ja märgistamise andmiku teabega ning sellele järgnevalt lisatakse ka esimene regulatiivsete loendite komplekt.

ECHA eesmärk on muuta kogu hallatav teave internetis kättesaadavaks stabiilses süsteemis ja kasutajasõbralikul viisil. ECHA CHEM peaks olema tulevikukindel lahendus, mis on loodud paindliku tehnilise platvormina, mis suudab käidelda suuri andmehulki ja mida saab edaspidi kohandada erinevate vajadustega. 

Kõigile, kes on kasutanud IUCLID tarkvara kemikaaliinfo haldamiseks või esitamiseks, peaks ECHA CHEM-i ülesehitus olema tuttav ja loogiline. Soovitame kindlasti ka ainete registreerijatel vaadata üle, kuidas nende poolt esitatud ainete toimikud uues lahenduses avalikkusele avaldatud on. 

Taust

ECHA praegune kemikaalide teabeplatvorm, mis käivitati 2016. aastal, kasvas kiiresti ja sisaldab täna teavet enam kui 360 000 kemikaali kohta. 2022. aastal teatas ECHA, et loob uue süsteemi kemikaalide andmete avaldamiseks. ECHA CHEM võimaldab ametil paremini hallata kasvavat andmete mitmekesisust ja hulka, kasutades samal ajal ära tehnoloogilisi edusamme.

TUTVUGE UUE ANDMEBAASIGA:
ECHA CHEM