Euroopa Liit piirab metüül-N-metüülantraniilaadi lõhnaaine kasutamist

Pexels

EL kavatseb piirata metüül-n-metüülantranidiaadi (M-N-MA) kasutamist ja lisada see kosmeetikatoodete määruse III lisas. Selles õigusakti eelnõus järgib EL tarbijaohutuse teaduskomitee soovitust. Komitee eksperdid märkisid, et aine on fototoksiline, mis tähendab, et seda ei tohiks kasutada päikesekaitsekreemides. Ja kuna M-N-MA on ka kergesti nitrosamiiniks muutuv, ei tohiks seda kasutada koos nitroseerivate ainetega.

Lisa eelnõus on määratletud maksimaalne lubatud kontsentratsioon 0,1% nahale jäävate toodete puhul ja 0,2% loputatavate toodete (näiteks dušigeelide või šampoonide) puhul. 

Eelnõu kohta on kommentaarid oodatud kuni 14. maini. Piirang kinnitatakse eeldatavasti selle aasta kolmandas kvartalis.

 

Lisaks on tööstusele pakkunud huvi küsimus "Kas kosmeetikatooted on Euroopa Liidus ja USA-s määratletud ühesuguselt?"

Ei - paljud tooted, mis on mõnes Euroopa Liidu riigis määratletud kosmeetikatootena, peetakse Ameerika Ühendriikides ravimiteks: näiteks päikesekaitsekreemid ja kõõmašampoonid. Ja erinevalt Euroopa Liidust peetakse tätoveerimisvärve USA-s kosmeetikatooteks.
Kosmeetikatoodete määrus kehtib kosmeetikatoodete kohta Euroopa Liidus. FDA ja Federal Food, Drug and Cosmetic Act (FD & CAct) juriidilisi nõudeid kohaldatakse USA-s määratletud kosmeetikatoodete suhtes, sealhulgas imporditud toodete suhtes.