TalTech käivitas uue veebiportaali Trialoog, mis toob kokku teadlased, ettevõtjad ja avaliku sektori

Pexels

Trialoog tähendab kolmekõnet ettevõtete, riigijuhtide ja ülikoolide vahel ja see on Tallinna Tehnikaülikooli uus teema-ja arvamuslugude portaal, mis on suunatud eelkõige ettevõtjatele ja otsustajatele. Eesmärgiks on tõsta Eesti innovatsiooni ja teadmispõhisust. Trialoog avati 15.02.24.

Portaali idee autor ja patroon on ülikooli ettevõtlusprorektor Erik Puura, kes märkis, et ettevõtete, riigi ja akadeemilise sfääri kolmikkoostööst sai juba üle 30 aasta tagasi kogu maailmas innovatsiooni alustala. Trialoogi üks missioone on, et tuleviku koostöö põhineks kvaliteetse informatsiooni, uuenduslike ideede ja koostöiste diskussioonide ringlusel.

E. Puura selgitab, et ülikoolidel tuleb kirjutada ja rääkida nii, et ettevõtjad ja otsustajad saaksid aru, mis kasu meie tööst võib tulla. Pole piisav, kui rääkida vaid huvitavast avastusest, aga jätta rääkimata see, milleks seda saab kasutada.

Tallinna Tehnikaülikooli teadlased saavad Trialoogis jagada oma nägemust valdkonnast ning panustada kvaliteetse teabe baasil koostöö arengusse.

Portaali rahastab Tallinna Tehnikaülikool ning sellel on oma toimetus, kes vastutab sisu loomise eest.

Teadusvaldkonnast ja arendusalasest koostööst huvitatud ettevõttjad saavad Triloogi lugeda SIIN ja tellida ka uudised omale postkasti.