Võimalus mõjutada uurimisteemasid, millega Eesti riik tegeleb

Ideekorje

Fookus: innovatsioon.

Novembri lõpus algas avalik ideekorje Eesti riigile oluliste uurimisteemade leidmiseks.

Eesti Teadusagentuur avas 30.11.23 avaliku ideekorje riigile oluliste uurimisteemade leidmiseks. Ettepanekuid saab esitada veebilehel  www.etag.ee/ideekorje. Ideekorje on avatud 31. jaanuarini 2024.

See on esimene kord, kui Eestis kogutakse avalikult ettepanekuid selle kohta, millist teadus- ja arendustegevust me vajame, et saavutada riigi pikaajalised strateegilised eesmärgid. Ideekorje formaat on vaba, oodatud on kõik ettepanekud alates valeuudiste leviku uurimisest kuni maavarade väärindamise ja kosmosetehnoloogiate arendamiseni. 

Ideede esitamisel piisab teema pealkirjast ja lühikesest selgitusest. Oodatud on ka "kastist välja" ideed, sest platvorm on mõeldud innovaatiliste mõtete kogumise ja arendamise kohaks. Lisaks ideede esitamisele saab kommenteerida ning täiendada teiste esitatud mõtteid.

Peale ideekorje lõppu koondab Eesti Teadusagentuur esitatud ideed, analüüsib neid koostöös ministeeriumide teadusnõunike ning valdkonna ekspertidega. Selle tulemusena selguvad riigile olulised potentsiaalsed uurimisteemad. Esitatud uurimisteemasid tutvustatakse ministeeriumidele, kellel on võimalik esitatud ideid kasutada oma valdkondliku teadus- ja arendustegevuse kavandamisel ja rahastamisel.

Rohkem infot ideekorje kohta leiab Eesti Teadusagentuuri veebist: etag.ee/ideekorje.