Wolf Group avas esimese polüuretaanivahu tehase Hispaanias

WolfGroup

Jagame meie liikmes-ettevõtte WolfGroup rõõmustavat pressiteadet:

GAVÀ, BARCELONA – Euroopa juhtiv ehituskemikaalide tootja Wolf Group avas täna, 15. mail, polüuretaanvahu tehase Hispaanias. Selle ajaloolise sammuga algas vahutootmine mitte ainult Pürenee poolsaarel, vaid kogu Vahemere, Põhja-Aafrika ja Lähis-Ida piirkonnas.

Barcelonas Gavàs asuv tehas on kontserni teine tehas selles piirkonnas ja viies Euroopas. See esindab Wolf Groupi jätkuvat kasvu ja laienemist ning aitab tõhusamalt teenindada sihtturge Lääne-Euroopas ja USAs.

Uue tehase asukoha valikul sai määravaks Wolf Groupi tugev esindatus Hispaanias. 12 miljoni suuruse investeeringuga tehas asub Wolf Group Ibérico S.A.U. hermeetikute tehase kõrval 10 ha suurusel alal. Tehas loob kuni 50 uut töökohta, millest paljusid ei ole poolsaarel varem nähtud.

„Globaliseerumine on muutnud meid haavatavaks, me ei saa kogu tööstust Hiinasse või odavatesse arengumaadesse ümber kolida, ilma et see ohustaks meie ellujäämist,“ ütles Wolf Groupi asutaja Jaan Puusaag oma avakõnes. „Kõike ei saa ka digitaalseks muuta, inimesed vajavad igapäevaeluga hakkama saamiseks füüsilisi asju. Tööstusettevõtted on olulised tööandjad, kaasates kõiki ühiskonnagruppe ja aidates maksutulu kaudu kaasa piirkondlikule arengule.“

Polüuretaanvahu tehas kasutab uusimat tehnoloogiat ja suudab ainuüksi algfaasis toota rohkem kui 70 vahukombinatsiooni, sealhulgas madala MDI-sisaldusega, MDI-vaba ja tavalisi ehitusvahtusid. Esimesel aastal toodetakse hinnanguliselt üle 5 miljoni ühiku. Madala MDI-sisaldusega ja MDI-vaba vaht muutub ehitusturul üha populaarsemaks, kuna sektor liigub tervislikumate, ohutumate ja keskkonnahoidlikumate toodete suunas. „Wolf Groupi tooted on kliimameesmärkide saavutamiseks hädavajalikud, sest just hooned on suurimad energiatarbijad. Me aitame energiat säästa,“ rõhutas Jaan Puusaag.

„Wolf Groupil on tugev visioon, mis põhineb meie väärtustel ja pikaajalistel eesmärkidel. Me näeme turuosa kasvamist Euroopas ja ehitusvahtude müügimahu suurenemist selles piirkonnas,“ ütles Wolf Groupi tegevjuht Peeter Tohver.

Uus tehas tugevdab juba pikalt hermeetikuid tootnud Wolf Group Ibérico S.A.U. positsiooni. „Oleme polüuretaanvahu tehast avades teerajajaks kogu piirkonnas. See on tugev sõnum ehitussektorile,“ märkis Wolf Group Ibérico tegevdirektor Sergi Baqués.

Kataloonia valitsuse esindaja Roger Torrent ja Gavà linnapea Gemma Badia rõhutasid teadmistepõhise tööstuse tähtsust Kataloonias.

Tehase avamine ja lindi läbilõikamine märkisid ehitusprotsessi lõppu, mis algas 2023. aastal. Avamispidustustel osales üle 100 külalise, sealhulgas riigi- ja kohaliku omavalitsuse ametnikud, sidusrühmad, tarnijad ja töötajad 12 riigist.

Wolf Group on Euroopa juhtiv ehituskeemiatoodete ja -süsteemide tootja ning turustaja. 1994. aastal Jaan Puusaagi ja Jaanus Paevälja asutatud ettevõte on kasvanud ülemaailmseks grupiks. Wolf Groupi peamine tootemark on Penosil.

 

Allikas:

Monika Kelle

Wolf Group Brand Manager

Wolf Group OÜ 
​www.wolf-group.com