DUCC seminar alternatiivsete ainete hindamisest segudes

Pexels

DUCC (Euroopa Kemikaalide Allkasutajate Liit) tunnistab, et ainete asendamine ja alternatiivide hindamine võib olla keeruline teema. Samuti leiavad nad, et allkasutajaid ei ole praegusesse protsessi piisavalt kaasatud, mis tegelikult aitab kaasa raskustele, millega ametiasutused kogu nõutava teabe hankimisel kokku puutuvad. Seetõttu on DUCC otsustanud selle teemaga tegeleda, sest selleks, et vältida soovimatuid mõjusid ELi ühiskonnale, on heade otsuste tegemisel võtmetähtsusega alternatiivide põhjalik hindamine.

9. märtsil toimus esimene vastavasisuline töötuba. Töötoa eesmärk oli alustada teabe vahetust ja pidada konstruktiivset tehnilist arutelu. Keskenduda kriteeriumidele ja protsessile ning käsitleda alternatiivide hindamise (AoA) olulisust REACH-protsessi edu võtmeelemendina. DUCC mõistab, et liikmesriikidel on raskusi AoA-ga autoriseerimise ja piiramise etapis ning seetõttu paluti ka liikmesriikidel oma kogemusi jagada. EKTL-le teadaolevalt osales üritusel teiste seas ka Eesti pädeva asutuse esindaja. 

DUCC töötoa mõttealgataja leiab: SIIT.

Kokkuvõte 9. märtsil toimunud DUCC AoA töötoast: SIIN

Esimeses töötoas saadud sisendi põhjal pakub DUCC välja järgmised vajalikud sammud:

  • 2. töötuba: aprilli keskpaik: jätkata 9. märtsil alanud arutelu selle üle, milline näeks välja alternatiivide hindamist toetav tehniline organ? Finantseerimine? Tööstusliitude roll? Mitme aine ja kasutusalaga tegelemine?
  • Huvipakkuvad teemad, mida järgmistel töötubadel kaaluda: Tarnija – kliendisuhtlus alternatiivide ümber. Tehniline samaväärsus – kuidas tehnilist samaväärsust määratleda? Tehnilise piisavuse ja aktsepteeritava tulemuslikkuse kao määratlemine?

Täiendavat teavet leiab SIIT