FEICA avaldab Euroopa liimide ja hermeetikute turusuundumuste uuringu

Pexels

Turu-uuringute programm pealkirjaga "Euroopa liimid ja hermeetikud" avaldatakse 2023. aasta Euroopa liimide ja hermeetikute konverentsil ja EXPO-l, mis toimub Tarragonas, Hispaanias 13.-15. septembril 2023. Aruande on koostanud Smithers Euroopa liimi- ja hermeetikute tööstuse liidu FEICA nimel.

Tegemist on FEICA kaheksanda samateemalise väljaandega ning see kajastab perioodi 2023-2028. Aruanne pakub asendamatut teavet, mis aitab ettevõtetel end paremini positsioneerida, et saavutada edu tänapäeva keerulises ärikeskkonnas. Uuringu geograafiline ulatus hõlmab Euroopat ning Türgit. Selles uuringus käsitletakse turu kasvu mõjutavaid tegureid materjali tüübi/protsessi, lõppkasutuse ja piirkonna lõikes.

Selle raporti eesmärk on pakkuda sõltumatust allikast pärit turustatistikat, mida ajakohastatakse korrapäraselt. Tuginedes tööstusharu ekspertide kontrollitud ulatuslikele laua- ja väliuuringutele ning ekspertteadmistele, hõlmab 2028. aasta väljavaade mitmesuguseid valdkonna väljakutseid ja probleeme ning toob esile kasvuvõimalused kiiresti muutuval turul.

Mõned uuringud näitavad, et polümeeride dispersioonidel ja emulsioonidel põhinevad liimid on suurim Euroopas kasutatav tooterühm, mille osakaal on 2022. aastal üle 45% mahunõudlusest ning reaktiivliimide kasvutempo on prognooside kohaselt kiireim järgmise viie aasta jooksul. Kasv tuleneb suurenenud nõudlusest kõrgtasemeliste rakenduste - näiteks liimide, mida kasutatakse mehaaniliste kinnituste asendamiseks montaažitoimingutes - järele. Prognoositakse, et looduslikel polümeeridel põhinevaid liime ootab samuti 2028. aastani ees tugev kasv, kuna nõudlus jätkusuutlike materjalide järele kasvab.

Uhiuus FEICA turu-uuring annab üksikasjalikud prognoosid ja seda saab tellida FEICA veebisaidi kaudu. See on saadaval (ainult digitaalselt) alates 2023. aasta septembri keskpaigast. Selle ametlik esitlus toimub 2023. aasta Euroopa liimide ja hermeetikute konverentsil ja EXPO-l, kus Adam Page (Smithers) teeb aruandest ettekande neljapäeval, 14. septembril kell 14:00. Üritusele saab registreeruda FEICA veebisaidi kaudu.